Perskie dywany – zasady pielęgnacji. Sprzątanie mieszkań. Pranie dywanów Warszawa. Ekologiczne środki czystości Soluvert.

Zaktualizowno 13-07-2011

Na co dzień możemy sami delikatnie je czyścić i konserwować. Do dokładnego i dogłębnego prania zatrudnijmy jednak firmę specjalizującą się w czyszczeniu perskich dywanów.

Perskie dywany są wyjątkowo piękne. Prawidłowo konserwowane mogą nam służyć kilkadziesiąt lat, choć są i tacy, którzy ich żywotność określają nawet na setki lat.

Za każdym razem zanim naniesiemy jakikolwiek środek na dywan, wykonajmy próbę koloru w mało widocznym miejscu, najlepiej gdzieś na brzegu. W tym celu bawełnianą szmatkę moczymy w ciepłej wodzie i delikatnie pocieramy dywan. Jeśli zabarwi szmatkę, oznacza, że był on barwiony naturalnymi barwnikami. Nie ryzykujmy wtedy prania samemu w domu, oddajmy go w ręce specjalistów od czyszczenia perskich dywanów.

Są jednak czynności, które możemy sami wykonać w domu, aby dbać o nasz dywan. Regularnie go odkurzajmy i trzepmy (zawsze na lewej stronie). Do czyszczenia przygotujmy roztwór wody i octu w proporcji 3:1. Następnie moczymy szmatkę, gąbkę lub szczotkę z delikatnego włosia w roztworze i pocieramy delikatnie dywan zgodnie z kierunkiem ułożenia włosia. Jeśli mamy możliwość, wynieśmy dywan na dwór i rozłóżmy poziomo, aby wyschnął na świeżym powietrzu. Dywan wyschnie szybciej, a dodatkowo przewietrzy się. Unikajmy jednak wykładania dywanu perskiego na mocne słońce, aby nie zniszczyć jego pięknych kolorów.

Jeśli zdecydujemy się na oddanie naszego dywanu perskiego w ręce specjalistów, do jego wyczyszczenia użyją oni odpowiedniego sprzętu. Dywan zostanie najpierw odkurzony i wytrzepany, a następnie spryskany specjalnym środkiem, który rozpuści brud, nawet ten zalegający głęboko. Na koniec brud zostanie wciągnięty przez odkurzacz.

Czasami lepiej jest wynając profesjonalną firmę sprzątającą, która specjalizuje się w czyszczeniu perskich dywanów. Mamy wtedy gwarancję, że nasze cudo będzie odpowiednio wyczyszczone.

Dbając o nasze mieszkania, czyszcząc dywany, myjąc okna czy podłogi należy zwrócić uwagę na odpowiedni dobór środków czyszczących. Nasi specjaliści rekomendują do bieżącej pielęgnacji i czyszczenia różnych powierzchni w naszych domach i mieszkaniach sprawdzone i wysokiej jakości ekologiczne środki czystości firmy Soluwert. Ponieważ produkty te cieszą się dużą popularnością HOJO.PL zadbało o dostępność tych specyfików na terenie naszego kraju. Można je nabyć międy innymi na platformie HOJO.PL. Sklep internetowy http://sklep.hojoclean.pl z środkami Soluvert przygotował jedną z lepszych ofert w/w środków czystości.

>>> Zamów ekologiczne środki czystości Soluvert jednym kliknięciem myszki!

lista aktualności