Porady o sprzątaniu

Sprzątanie mieszkań, ekologiczne środki czystości, sklep internetowy www.sklep.hojo.pl, www.uslugisprzatania.com.pl

14-07-2011

Każdy użyty przez nas środek chemiczny do czyszczenia mieszkania trafia do środowiska. Wszystkie spraye, których użyjemy do sprzątania w domu, przedostają się do powietrza, które wdychamy. Płyn do naczyń trafia wraz z wodą do ścieków. Podobnie woda z proszkiem do prania. Oczyszczalnie ścieków przefiltrowują te nieczystości i neutralizują je. Jednak liczne środki chemiczne, które trafiają do oczyszczalni niszczą jej urządzenia. Nadmiernemu zanieczyszczaniu środowiska możemy przeciwdziałać stosując coraz bardziej popularne ekologiczne produkty.

Ekologiczne środki czystości ulegają bowiem biodegradacji, czyli rozkładają się. O tym, czy produkt jest biodegradowalny decyduje stosunek ilości środka do ilości czystej wody, której trzeba zużyć do jego neutralizacji. Im mniej wody do neutralizacji, tym wyższa jest biodegradowalność. Ważna jest także struktura chemiczna produktu. Na środowisko zły wpływ mają ciężkie związki metali i związki chemiczne. Ponieważ ekologiczne środki wykonane są wyłącznie z naturalnych, odnawialnych surowców, łatwo się rozkładają. Nie zawierają substancji chemicznych, które niszczą ziemię i to, co w niej żyje. Nie wydzielają również szkodliwych substancji, dzięki czemu są bezpieczniejsze dla naszego zdrowia i środowiska.

Tradycyjne środki chemiczne do sprzątania możemy zastąpić ekologicznymi zamiennikami. Są równie skuteczne, a dodatkowo nie oddziaływają tak negatywnie na wodę, powietrze i glebę. Im mniej chemii przedostanie się do środowiska, tym mniej wróci jej do nas w innych produktach, które spożywamy i którymi się otaczamy.

Wybierając ekologiczne sprzatanie  masz swój udział w ochronie środowiska naturalnego. Stosując ekologiczne środki czystości, kosmetyki, preparaty czyszczące itp. stajesz się eko i nie tylko Twoje otoczenie staje się zdrowsze ale także Ty sam.

Więcej informacji o ekologicznych środkach czystości, także tych wykonanych z domowych produktów możecie znaleźć na naszych stronach.

>>> Zamów ekologiczne środki czystości firmy Soluvert jednym kliknięciem myszki!

lista aktualności