Porady o sprzątaniu

Kochasz zwierzęta? Ekologiczne środki czystości nie są testowane na zwierzętach. Dbasz nie tylko o siebie. Soluvert. Starwax.

15-07-2011

W 2004 roku Unia Europejska wprowadziła całkowity zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach. Badania te zastępowane są alternatywnymi metodami, dzięki którym można określić poziom stężenia substancji chemicznych i jego wpływ na nasze zdrowie. Po spełnieniu odpowiednich wymogów środek trafia na rynek i półki sklepowe. Niestety zakaz testów nie dotyczy przeprowadzania testów substancji chemicznych na zwierzętach. Trudno więc znaleźć na półkach sklepowych produkt chemiczny, który tak naprawdę nie był testowany na zwierzętach. Jego składniki musiały być poddane testowi. Szczególnie jeśli składnik jest nowatorski - zanim trafi do obiegu, musi być przetestowany.

Unia Europejska przyjęła także program, którego realizacja potrwa kilka lat. Zakłada on, że wszystkie substancje chemiczne muszą być poddane weryfikacji, co oznacza, że muszą przejść m.in. przez badania określające ich toksyczność w stosunku do zwierząt. Jeśli jednak jeden związek chemiczny posiada już udokumentowane badania niezbędne do rejestracji i jest produkowany na terenie Unii Europejskiej, nie ma wtedy konieczności ponownego testowania go na zwierzętach. To dobra wiadomość.

Ale my nadal kupujemy środki do czyszczenia i pielęgnacji domu, których składniki były testowane na zwierzętach. Możesz tego uniknąć, wybierając ekologiczne produkty do czyszczenia. Masz wtedy pewność, że nie były testowane na zwierzętach. Preparaty te powstały bowiem z naturalnych składników pochodzących z ekologicznych upraw. Kupując ekologiczne środki czystości dbasz nie tylko o swoje zdrowie , ale możesz ochronić zwierzęta i przeciwstawić się testom na nich.

Zwróć też uwagę na etykiety na środkach czystości, które na co dzień kupujesz. Środki nie testowane na zwierzętach mają na etykietach charakterystyczny znak królika.

>>> Zamów ekologiczne środki czystości jednym kliknięciem myszki!

lista aktualności