Czyszczenie dywanów w Sklepach KOMFORT. HOJO.PL, sprzątanie mieszkań i biur.

Zaktualizowno 09-08-2012

Najskuteczniejszym sposobem na ich usunięcie jest szybkie działanie. Najszybciej jest zlecić dokładne wyczyszczenie dywanów profesjonalnej firmie. Mamy wtedy pewność, że zrobią to dobrze i problem plam zostanie rozwiązany. Gdybyśmy jednak sami chcieli pobawić się w likwidatora plam to świeże plamy na dywanie usuniemy najszybciej, gdy spryskamy je wodą mineralną, a po kilku minutach czystą gąbką można je już wytrzeć.

Plamy tłuste należy posypać talkiem i pozostawić na ok. 24 godziny. Po upływie tego czasu talk starannie zmieść lub odkurzyć. Z kolei gdy mamy do czynienia z plamami starszymi warto zastosować sprawdzony naturalny środek – 2 łyżki proszku do pieczenia i 3 łyżki octu rozpuszczamy w litrze ciepłej wody. Wcieramy to w dywan – najlepiej gąbką, a później suszymy.

Zmora wszystkich miłośników dywanów – guma do żucia. Nic bardziej prostego. Przykładamy kostkę lodu i czekamy kilka minut. Guma pod wpływem zimna twardnieje i łatwo ją później rozkruszyć i usunąć. Gdyby jednak po tej operacji zostały jeszcze jakieś ślady można lekko przetrzeć je benzyną ekstrakcyjną.

A wosk kapiący na dywan z dekoracyjnych świeczek w salonie? Proszę bardzo – na dywanie należy ułożyć kilka warstw bibuły lub papieru toaletowego i przyłożyć do nich rozgrzane żelazko (średnia temperatura). Pod wpływem ciepła parafina przejdzie na papier i plama zniknie.

Oczywiście, zawsze można też skorzystać z gotowych chemicznych środków do wywabiania plan z dywanów. Warto jednak wykorzystywać naturalne metody – są zdrowsze dla naszych dywanów.

Już teraz usługę czyszczenia dywanów i wykładzin możesz zamówić w sieci sklepów KOMFORT na terenie całego kraju. HOJO.PL wykona usługę na miejscu, w twoim mieszkaniu, domu lub biurze w ciągu 48 godzin od dnia zamówienia.

http://www.komfort.pl

lista aktualności