Porady o sprzątaniu

Sprzątanie, mieszkań, domów, pranie dywanów, mycie okien, mycie wykładziny PCV - Chojo, Choio, Hoio, Hoyo, czy HOJO, HOJO.PL?

05-09-2011

Do umycia wykładziny pcv wystarczy nam ciepła woda z dodatkiem mydła lub płynu do mycia podłóg. Najlepiej użyć do tego mopa z końcówką sznurkową. Bawełniana końcówka dobrze wchłania bowiem wodę i nie zostawia na wykładzinie włókien. Możemy też użyć mopa z płaską końcówką, który lepiej sprawdza się do mycia wykładzin pcv wyłożonych na dużych powierzchniach pokoi. Wykładziny pcv nie można trzeć szczotką. Po wyschnięciu podłogi, warto nanieść emulsję nabłyszczającą do wykładzin pcv. Po jej nałożeniu na powierzchni wykładziny powstanie ochronna warstwa, dzięki czemu wykładzina nie będzie się tak szybko niszczyć. Często środki do czyszczenia wykładzin pcv mają także właściwości antypoślizgowe.

Na rynku powszechnie dostępne są także emulsje akrylowe do wykładzin pcv. Kolejne warstwy emulsji można nakładać na siebie. Warto jednak raz na kilka tygodni zmyć wszystkie warstwy i nałożyć nową. Do zmycia powłoki akrylowej użyjmy specjalnych środków do zmywania takich powłok. Oprócz tego, że usuną warstwy emulsji na wykładzinie, usuną też tłuszcz z wykładziny i będą ją chronić przed ścieraniem i wilgocią. Dodatkowo nadadzą połysk bez polerowania.

Dostępne są także mleczka do pielęgnacji podłóg pcv. Świetnie myją i nabłyszczają wykładzinę. Zawierają dodatkowo woski, które ją pielęgnują.

Jeśli chcemy, aby wykładzina długo zachowała swój dobry wygląd, raz na pół roku zatrudnijmy profesjonalną firmę czyszczącą, która dokładnie doczyści wykładzinę i ją odpowiednio zaimpregnuje. Warto więc skorzystac z pomocy serwisu HOJO.PL.

Tagi: chojo, choio, choyo, hojo, hoio, hoyo, chayo, hayo, chajo, hajo

lista aktualności