Porady o sprzątaniu

Z Hoyo, Hoio, Choio, Chojo, Choyo wysprzątasz mieszkanie! Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów tylko w HOJO, HOJO.PL.

05-09-2011

Jeśli to nie pomoże, zastosujmy jeden z poniższych sposobów.

Plamy z miodu–z bawełny miód usuniemy przemywając materiał ciepłą wodą, a następnie wodą z dodatkiem kwasku cytrynowego w proporcji 5g kwasku na 1 szklankę wody. Można także użyć wody z dodatkiem kilku kropel amoniaku. Plamę z miodu na dywanie i wełnie usuniemy pocierając płatkiem kosmetycznym nasączonym w ciepłej wodzie z denaturatem. Do sztucznych materiałów wystarczy szmatka bawełniana zmoczona w ciepłej wodzie i pocieranie zabrudzonego miejsca.

Plamy z czekolady– najpierw delikatnie zeskrobmy resztki czekolady. Do materiałów z włókien naturalnych użyjmy wody z dodatkiem niewielkiej ilości denaturatu. Plamę ze sztucznego materiału usuniemy pocierając szmatką z mydłem. Następnie kładziemy bibułkę lub ręcznik papierowy na plamę i lekko przyciskamy, aby papier wsiąknął czekoladę. Jeśli mamy plamę z czekolady na dywanie, najpierw potrzyjmy ją szmatką namoczoną w benzynie, a następnie posypmy talkiem i odkurzmy.

Plamy z dżemu– w pierwszej kolejności powinniśmy obficie polać zabrudzone miejsce ciepłą wodą. Jeśli to nie pomoże, należy zamoczyć plamę w roztworze boraksu.

Plamy z konfitur i syropu– z jedwabiu usuniemy taką plamę 1% roztworem boraksu, następnie spłuczmy materiał obficie zimną wodą z dodatkiem wody utlenionej. Z wełny i bawełny plama z konfitur zejdzie po użyciu zimnej wody z dodatkiem denaturatu.

Plamy z lodów– plamę należy natychmiast polać wodą do czasu aż wypłuczemy plamę z materiału. Inaczej postąpić musimy w przypadku plamy z lodów kakaowych – zasypmy plamę talkiem, usuńmy go i przeczyśćmy szmatką nasączona benzyną.

Na koniec wypierzmy zabrudzone ubranie w możliwie najwyższej temperaturze, jaka jest wskazana dla danej tkaniny. Obecnie proszki do prania świetnie radzą sobie także z usuwaniem nawet trudniejszych plam.

Tagi: hojo, hojo.pl, hoyo, hoyo.pl, choio, choio.pl, chojo, chojo.pl, choyo, choyo.pl

lista aktualności