Sprzątanie mieszkań Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Łódź, Katowice, Starwax, Soluvert

Zaktualizowno 08-09-2011

Przygotowując się do przyjęcia w domu gości, przygotujmy się także wcześniej do sprzątania, które będziemy musieli zrobić po zakończeniu imprezy. Miejmy pod ręką worki na śmieci, folię spożywczą i płyny do czyszczenia. Łatwiej nam będzie szybko uprzątnąć pozostałości po gościach i dobrej zabawie.

Po imprezie imieninowej zostaje zawsze wiele naczyń do umycia. Jeśli posiadamy zmywarkę, umycie ich będzie szybkie. Jeśli jej nie mamy, posegregujmy naczynia, aby ułatwić sobie ich umycie. Resztki jedzenia zgarnijmy do kosza na śmieci. Naczynia podzielmy na kieliszki i szklanki, oddzielnie ułóżmy wszystkie talerze i miski, trzecią częścią do mycia niech będą wszystkie sztućce. Najpierw umyjmy szklanki i kieliszki, gdyż są zawsze mniej zabrudzone. Potem talerze, a na końcu sztućce. Jeśli na suszarce do naczyń nie mamy zbyt dużo miejsca, możemy wykorzystać większą deskę do krojenia, rozłożyć na niej ściereczkę do wycierania naczyń, a na nią rozłożyć umyte naczynia, aby ociekły. Jedzenie, które pozostało po imieninach, poprzekładajmy do plastikowych pojemników, mniejszych talerzy lub miseczek, owińmy folią spożywczą i wsadźmy do lodówki.

Następnie zabierzmy się za porządki w pokoju gościnnym, gdzie przyjmowaliśmy gości. Ułóżmy przedmioty w pokoju gościnnym na swoim miejscu. Wyczyśćmy blat stołu, obrus, wynieśmy do kosza na pranie. Wymieńmy ręczniki do wycierania dłoni w łazience. Odkurzmy tapczany i fotele, na pewno w szczeliny przedostały się okruchy. Jeśli odkryjemy plamy na dywanie lub tapczanie, natychmiast je usuńmy. Odkurzmy dywany, zamiećmy podłogi, zmyjmy je także na mokro. Na koniec warto przewietrzyć mieszkanie.

lista aktualności