Mycie okien Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Łódź, Katowice, Starwax, Soluvert

Zaktualizowno 08-09-2011

W każdym myjącym ekologicznym proszku, mleczku czy płynie znajdziemy czyste mydło roślinne. To naturalna substancja myjąca, która szybko i w 100% ulega rozkładowi, dzięki czemu jest bezpieczna dla środowiska. Jej naturalne pochodzenie oznacza także, że jest bezpieczna dla naszego zdrowia, szczególnie dla skóry, z którą preparat ma kontakt podczas sprzątania domu. Dodatkowo wielu producentów ekologicznych środków czystości stara się stosować do przygotowania mydła tylko te oleje roślinne, które pochodzą z roślin uprawianych w sposób ekologiczny.

Do środków ekologicznych dodaje się również związki powierzchniowo czynne. Można je uzyskać ze skrobi roślinnej, wielocukrów i oleju kokosowego, które także łatwo ulegają biodegradacji. W ekologicznych produktach powszechnie występują też np. kwasek cytrynowy, soda, pył wapienny, krzemiany, czyli składniki naturalne.

Na co dzień ekologiczne środki myjące możemy zastosować do prania, płukania tkanin, mycia blatów, łazienki, okien i luster, a także do mycia podłóg i dywanów. Preparaty te są bardzo często w formie koncentratów, więc są bardzo wydajne. Nie musimy też martwić się o ich skuteczność. Zagęszczone składniki są skuteczne i bardzo dobrze radzą sobie z usuwaniem brudu i zanieczyszczeń.

Na polskim rynku dostępnych jest coraz więcej ekologicznych produktów różnych marek. Możemy wybierać spośród środków myjących takich marek jak np. Ecover, Sonett, Sodasan, Soluvert, Alma Win, Bio-D i wielu innych. Jeśli macie problemy z kupieniem ich w sklepach, warto poszukać w sklepach internetowych.

lista aktualności