Usuwanie plam. Coca Cola i plamy. Ekologiczne środki czystości. Starwax. Soluvert. Sklep internetowy Hojo.pl

Zaktualizowno 31-07-2011

Wbrew pozorom plamy po najsłynniejszych napojach bezalkoholowych na świecie nie są aż tak trudne do usunięcia. Świerze plamy po Coca Coli lub Pepsi wystarczy wyprać w czystej wodzie natomiast stare możemy natrzeć rozpuszczonym w wodzie mineralnej słabym proszkiem do prania. I już to wszystko.

Jeśli chodzi o inne napoje bezalkoholowe to najlepiej tkaniny z plamami po nich wypłukać w zimnej wodzie i namoczyć w płynnym detergencie. Trudne do usunięcia plamy można wypłukać także w spirytusie metylowym, rozcieńczonym czystym octem.

Przy okazji warto poznać także sposób na plamy po piwie i winie. Plamę z piwa można usunąć namaczając tkaninę w czystym occie lub ewentualnie w proszku enzymatycznym. Później należy prac ją w bardzo gorącej wodzie. Można także zastosować roztwór składający się z wody i pary kropel amoniaku lub denaturatu z kilkoma kroplami rozcieńczonego octu. Takim roztworem pocieramy zaplamione miejsca a później tkaninę pierzemy w gorącej wodzie.

Z kolei plamy po winie są trudne do usunięcia jeśli zaschną. najlepiej więc usuwać te plamy na świeżo czyli posypujemy ją solą, która wchłania cały płyn. Dalej tkaninę moczymy w zimnej wodzie – pół godziny wystarczy i oczywiście pierzemy w gorącej wodzie.

No i jeszcze czerwone soki owocowe. Zmora wszystkich rodziców, których dzieci uwielbiają je pić. gdy już zlokalizujemy plamy po nich (po sokach nie po dzieciach) to możemy je usunąć posypując je dużą ilością soli po czym należy mocno trzeć. Brudną sól strzepywać i ponownie świeżą solą posypywać i wcierać w plamę aż do skutku. Kiedy sól już będzie tylko biała, można wyprać i czekać do następnej operacji typu walka z plamami po owocowych sokach.

lista aktualności