Sprzątanie mieszkań. Mycie okien. Ekologiczne sprzątanie, a nasze zdrowie

Zaktualizowno 03-06-2011

Sprzątanie mieszkań, czy ekologiczne sprzątanie mieszkań? Coraz popularniejsze ekologiczne sprzątanie to nic innego jak sprzątanie wykonywane bez użycia chemicznych środków czystości czyli przede wszystkim detergentów. Zamiast nich możemy przecież używać ekologicznych, czystych preparatów takich jak np. mydło czy ocet.

Na rynku jest coraz więcej produktów z zielonej półki. Produkowane są na bazie naturalnych, odnawialnych surowców roślinnych oraz tradycyjnie używanych, bezpiecznych surowców mineralnych. Nie zawierają składników, które zazwyczaj znajdują się w środkach czyszczących: syntetycznych środków zapachowych, barwników i konserwantów, fosforanów, wybielaczy. Takie środki są szczególnie polecane dla alergików, nie zawierają bowiem substancji uczulających.

Można także skorzystać z usług profesjonalnych firm sprzątających, które takie środki (szeroki wachlarz) wykorzystują w swojej pracy. Pomocą może służyć nasz serwis hojo.pl dzięki któremu w bardzo prosty i wygodny sposób można znaleźć odpowiednią firmę sprzątającą.

Mamy wtedy pewność właściwego wykonania ekologicznego sprzątania a także poczucie, że przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego. Pamiętajmy, że żrące środki myjące oraz mieszanie silnych preparatów ze sobą w celu zwiększenia ich skuteczności jest niebezpieczne. Oczywiście, detergenty niszczą bakterie czy wirusy, które potencjalnie mogą zagrażać naszemu zdrowiu i życiu, jednak ich stosowanie ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie oraz środowisko naturalne.

Chemiczne środki czyszczące szczególnie negatywnie wpływają na alergików. Fosforany, składnik wielu detergentów, wywołują uczulenia. Często stosowane w praniu i sprzątaniu wybielacze zawierają związki chloru, które mogą przenikać przez skórę i wpływać na działanie układu nerwowego. Ich opary mają działanie rakotwórcze. Dlatego też ekologiczne sprzątanie jest także zdrowym sprzątaniem.

>>> Rekomendujemy ekologiczne środki czystości firmy Soluvert. Sprawdź najtańszą ofertę na rynku.

lista aktualności