Rynek sprzątania w Polsce - prawne aspekty umowy z firmą sprzątającą. Wzór umowy na sprzątanie.

Zaktualizowno 31-07-2015

Zawarcie umowy z serwisem sprzątającym powinno być przemyślaną decyzją, nie tylko dlatego, że umowę o świadczenie takich usług zawieramy na dłuższy czas, ale również dlatego, że dzięki mądrej decyzji możemy zaoszczędzić swój czas oraz pieniądze. Wybór profesjonalnej firmy sprzątającej spowoduje, że przez wiele lat możemy nie korzystać z usług konserwatora i codziennie cieszyć się perfekcyjnym wyglądem naszego biura.

Na jakie aspekty powinniśmy zwracać uwagę poszukując serwisu sprzątającego? Przy wyborze przedsiębiorstwa sprzątającego powinniśmy pamiętać, że wygląd biura jest naszą wizytówką. Dlatego też jedynym i najważniejszym kryterium naszej decyzji nie powinna być cena, bowiem zaniżone w stosunku do realiów rynkowych stawki oznaczają przeważnie niską jakość świadczonych usług. Należy zatem znaleźć usługobiorcę, który zagwarantuje optymalną relację ceny do jakości.

Cena usług sprzątania powinna zależeć m.in. od rodzaju powierzchni biura, zakresu i częstotliwości prac, od ilości osób zatrudnionych w biurze oraz od rodzaju wykorzystanych w procesie sprzątania środków czyszczących. Dopiero uwzględniając te wszystkie czynniki, możemy weryfikować kolejne oferty. Przed dokonaniem wyboru, należy sprecyzować swoje oczekiwania wobec firmy sprzątającej, bowiem im wyższy standard budynku, tym wyższe są wymagania i w rezultacie wyższa cena.

Źródło: Kliknij i przeczytaj cały artykuł: http://sprzataniewbiznesie.pl/prawne-aspekty-dobrej-umowy-z-firma-sprzatajaca/

lista aktualności