Mycie okien. Czysta szyba.

Zaktualizowno 25-04-2013

Mycie okien, czy mycie szyb to nie jest prosta sprawa. Chodzi o to, by po ich umyciu świat za oknem stał się bardziej kolorowy, intensywny a najlepiej, aby szyby w ogóle nie było widać. Czy to jest możliwe? Oczywiście, że tak. Najwygodniej jest skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Nie tylko umyją za nas okna i to z takim efektem, którego sami nigdy byśmy nie osiągnęli, ale jeszcze przy okazji mogą posprzątać nam mieszkanie lub dom.

My w tym czasie spokojnie możemy się zrelaksować aby być przygotowanym na piorunujący efekt czystych szyb. Warto więc skorzystać z pomocy naszego serwisu hojo.pl w celu szybkiego znalezienia odpowiedniej firmy sprzątającej. Gdybyśmy jednak chcieli sami pomęczyć się z szybami warto skorzystać z kilku rad:

  • Szybki sposób na zrobienie roztworu, który usuwa wszelki brud z szyb – trzeba wymieszać 2,5 litra zimnej wody z 4 łyżkami soku z cytryny albo zmieszać wodę z octem lub denaturatem. Można także zastosować amoniak – 1 łyżka na 3 litry wody.
  • Jeśli do wody dodamy kilka kropel gliceryny to na umytych szybach brud i kurz nie będzie się tak jak dotychczas łatwo osadzał.
  • Niektórzy tez polecają do mycia i polerowania stare gazety. Farba drukarska zapobiega powstawaniu zacieków i smug.
  • Nylonowe rajstopy – one doskonale nadają się do polerowania szyby.

Później można już tylko podziwiać krajobraz za oknem i dziwić się, że widać tyle szczegółów, które do tej pory były zamglone. Naprawdę czysta szyba to duża przyjemność.

lista aktualności