Sprzątanie mieszkania – „Pani z polecenia” czy profesjonaliści z firmy sprzątającej

Zaktualizowno 20-03-2017

Sprzątanie mieszkania to czynność, której nie lubi chyba nikt! Niestety jest to rzecz obowiązkowa. Dane przeprowadzone przez GUS w 2015 roku wyraźnie mówią, że tylko 8% procent Polaków lubi sprzątać. Pozostałych 92% uważa to za przykry obowiązek. Całe szczęście, w sprzątaniu może nas ktoś wyręczyć. Tylko czy ma to być profesjonalna firma sprzątająca, czy tak zwana „pani z polecenia”?

 

W czym może wyręczyć nas pomoc sprzątająca?

Niezależnie od tego czy wybierzemy usługi profesjonalnej firmy sprzątającej, czy też osobie z polecenia, która posprząta nasze mieszkanie, zawsze jest to spore ułatwienie dla nas i spora ulga. Z resztą nie tylko ulga, ale również oszczędność czasu, który teraz możemy przeznaczyć na inne obowiązki lub chwilę relaksu.

Dlaczego warto zatrudnić pomoc sprzątającą? Wystarczy odpowiedzieć sobie na jedno pytanie: Jakich obowiązków domowych najbardziej nie lubimy wykonywać? Mycie naczyń? Pranie? Mycie okien? O tym można zapomnieć jeśli zdecydujemy się na usługi pomocy sprzątającej.

Warto to rozważyć. Tym bardziej, że dzisiaj mamy coraz mniej wolnego czasu. W pracy spędzamy minimum 40 godzin w tygodniu. Do tego dochodzą obowiązki rodzinne. Trudno znaleźć chociażby kwadrans dla siebie. Wiele osób odbyłoby majątek za chwilę relaksu. I właśnie tutaj z pomocą przychodzi sprzączka, która wykona wszystkie domowe obowiązki za nas! I zapewne zrobi to o wiele bardziej dokładnie i profesjonalnie.

Całe szczęście, dziś każdy z nas może zatrudnić pomoc sprzątającą. To już nie jest domena gwiazd i bogaczy. Żyjemy w czasach, w których zatrudnienie do sprzątania tak zwanej „pani z polecenia” jest rzeczą całkowicie normalną. Warunki są jednak dwa: przystępna cena oraz zaufana osoba. Jeżeli takiej nie znamy, zawsze można skorzystać z usług firmy sprzątającej. Sprzątanie mieszkania już nie będzie męką!

 

Sprzątanie domu samemu? A może pani z polecenia?

Wielu z nas zostawia sprzątanie w rękach tak zwanych „pań z polecenia”. Są to najczęściej osoby bez stałego zatrudnienia, które sprzątając, dorabiają na boku. Trzeba mieć jednak na uwadze kilka rzeczy:

·         to najczęściej osoby pracująca „na czarno”;

·         nigdy nie mamy 100% pewności co do uczciwości i rzetelności tej osoby;

·         zawsze zostaje pewien dyskomfort psychiczny z naszej strony.

Pomimo tego, że taka osoba może się sprawdzić, wcale nie jest to regułą. Tak naprawdę, nigdy nie wiemy z kim mamy do czynienia, nawet kiedy nasza pomoc sprzątająca została nam polecona przez kogoś z rodziny czy sąsiadów.

W grę wchodzi nie tylko kwestia dobrze wykonanej usługi, ale także bezpieczeństwo naszego domu i naszego dobytku. Czy warto ryzykować?

 

Dom posprząta też profesjonalna firma

Profesjonalne firmy sprzątające zajmują się nie tylko sprzątaniem biur i galerii handlowych. Każdy z nas może taką firmę sprzątającą zatrudnić, aby posprzątała nam dom i wbrew pozorom, nie jest to droga usługa sprzątania. Niejednokrotnie zapłacimy mniej niż za „panią z polecenia”. Tutaj zobaczysz przykładowe stawki za sprzątanie domu, mieszkania. Do tego dochodzą jasne warunki współpracy, określone na umowie.

Taką firmę można znaleźć bez trudu w internecie. Wystarczy wyszukiwać odpowiedni numer telefonu lub skorzystać z formularza na stronie firmy i po kilku chwilach otrzymamy fachową pomoc w sprzątaniu. Pamiętajmy, że współpracujemy z legalnie działającą firmą i nie musimy obawiać się o to, że zostaniemy oszukani lub okradzeni.

 

Poznaj cenę za sprzątanie domu, mieszkania  >>

 

Polacy nie przepadają za ogólnym sprzątaniem, a w tym za ścieraniem kurzu, odkurzaniem i myciem podłóg. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej z nas pozostawia ten przykry obowiązek w rękach kogoś innego. Sprzątanie lepiej zlecieć jednak konkretnej firmie sprzątającej, która się na tym zna, i do której mamy pełne zaufanie.

lista aktualności