Jak profesjonalna firma sprzątająca może usprawnić Twój biznes?

Zaktualizowno 01-08-2017

profesjonalna firma sprzątającaIstnieje niezliczona liczba powodów, dla których biuro musi być czyste. Potrzebują tego pracownicy, szefostwo i klienci. Porządna i zadbana placówka jest wizytówką firmy i może wiele powiedzieć o podejściu do interesów. Właściciele przedsiębiorstw mają wiele obowiązków poza prowadzenia działalności gospodarczej, a utrzymanie biura w nienagannej czystości nie należy do rzeczy, które robi się szybko. Istnieje wiele korzyści z zatrudnienia firmy odpowiedzialnej za sprzątanie.

1. Szybko, sprawnie, profesjonalnie

Firmy sprzątające są biegłe w prawidłowym czyszczeniu, odkurzaniu i odkażaniu. Sprzątanie biura to nie tylko poukładanie rzeczy, ale również gruntowne pozbycie się wszystkich zarazków, alergenów i innych niewidocznych niebezpieczeństw. Eksperci wiedzą, co robić, aby zapewnić sterylne środowisko pracy.

2. Morale pracowników

Gdy właściciele firm zlecają obowiązki związane ze sprzątaniem pracownikom, to ich morale może zacząć spadać w zawrotnym tempie. Nietrudno dziwić się temu, że pracownicy umysłowi nie chcą czyścić łazienki, opróżniać koszy czy wycierać kurzu. Pozwól swoim pracownikom, robić to, co potrafią najlepiej, a sprzątanie zostaw ekspertom. 

Zobacz nasze porady jak nie przepłacać za sprzątanie biura.

3. Dbanie o najdrobniejsze szczegóły

Profesjonalne firmy czyszczące zajmują się biurem kompleksowo, dzięki czemu ich pracownicy wiedzą, czego w danym momencie brakuje w placówce. Takie rzeczy jak papierowe ręczniki czy papier toaletowy muszą być dostępne zawsze, a łatwo przeoczyć ich brak, jeśli sam chcesz się wszystkim zajmować. Pracownicy i klienci nie mogą być narażeni na takie sytuacje!

zobacz oferty na sprzątanie biura

4. Zdrowie pracowników

Kiedy biuro jest czyste i zdezynfekowane, osoby pracujące w biurze rzadziej chorują. Ich kondycja zdrowotna przekłada się natomiast na przychody firmy – mniej zwolnień chorobowych to więcej rąk do pracy. Z drugiej też strony jest to również zabezpieczenie przed ewentualnymi roszczeniami prawnymi w związku z chorobą pracownika – Ty, jako szef zatrudniający profesjonalną firmę sprzątającą, zrobiłeś wszystko, by uchronić swoich podwładnych.

5. Więcej czasu

Jeśli prowadzisz biuro Twoje dni są zapewne pełne spotkań, kontraktów i wizyt, więc ostatnią rzeczą, o jakiej myślisz jest to, aby chwytać za szczotkę od razu jak wszyscy idą do domu. Gruntowne wysprzątanie biura zajmuje kilka godzin dziennie, więc byłbyś wieczne zmęczony, co odbiłoby się na innych aspektach Twojej pracy. Można zatrudnić kogoś na stanowisko sprzątaczki lub woźnego, ale dodanie kogoś do swojej listy płac może być zbyt kosztowne, a z drugiej strony nadal wyznaczanie im zadań będzie Twoim obowiązkiem. Z tego powodu warto zamówić usługę sprzątania biura – ci ludzie wiedzą, co należy robić i zajmą się tym pod nieobecność innych pracowników.

6. Oszczędność finansowa

Inną zaletą wynajęcia profesjonalnej firmy czyszczącej jest to, że można określić, jak często i w jakim stopniu biuro zostanie oczyszczone. To pozwala utrzymać koszty w ryzach i dopasować je do budżetu, a jednocześnie cieszyć się czystym i bezpiecznym środowiskiem. Będziesz mógł również zmienić warunki umowy – jeśli w jakimś miesiącu przedsiębiorstwo radzi sobie gorzej, to nic nie stoi na przeszkodzie, by ograniczyć działanie sprzątaczy. Zewnętrzna firma sprzątająca będzie również w stanie spojrzeć na biuro obiektywnym okiem, a więc wyczyści je dokładniej i szybciej niż kogoś, kto spędza w nim codziennie kilka godzin. Pozwala to na znaczną oszczędność finansową i w perspektywie długoterminowej jesteś w stanie dzięki profesjonalnej firmie sprzątającej zaoszczędzić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

lista aktualności