Porady o sprzątaniu

Ekologiczne środki czystości w firmach sprzątających

20-12-2017

Środki czystości

Każda dawka substancji chemicznych, która dostaje się do ludzkiego organizmu jest dla niego trucizną. Systematycznie akumulowane ilości tych substancji dają o sobie znać - może nie od razu ale po wielu latach. Zwielokrotniona liczba zachorowań na nowotwory i inne ciężkie dolegliwości jak np. zmiany genetyczne groźne dla ciężarnych kobiet są tego efektem.

Mimo, iż świadomość ekologiczna wśród społeczeństwa jest coraz większa, to nadal bardzo wiele osób używa do sprzątania silnych detergentów. Powszechnie stosowane środki chemiczne wykorzystywane do sprzątania zawierają szkodliwe substancje i bardzo trudno się rozkładają, a mieszanie ich ze sobą w „złudnym wyobrażeniu”, że będą lepiej działać jest bardzo niebezpieczne. Dodatkowo stosując te detergenty niszczymy wirusy i bakterie zapominając jednak jak bardzo jest to szkodliwe dla naszego zdrowia.

Ekologiczne środki czystości

Środki ekologiczne choć trochę droższe niż tradycyjne preparaty pozbawione są szkodliwych substancji, a także są bio–degradowalne. Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że środki te stają się coraz bardziej popularne, a to z kolei przekłada się na rosnącą konkurencję wśród producentów tych preparatów, co pozwoli obniżyć ich ceny.

Do poularnych naturalnych środków czystości należą np. takie marki jak francuski Soluvert czy polski Sollux Organic lub YOPE.

Ekologiczne środki czystości produkowane są na bazie naturalnych surowców roślinnych, a także bezpiecznych surowców mineralnych. W swoim składzie nie zawierają takich substancji jak: wybielacze, fosforany, konserwanty, barwniki czy syntetyczne środki zapachowe. Takie środki czystości są szczególnie wskazane dla alergików.

Co czyścić ekologicznymi środkami?

Szeroki wybór produktów ekologicznych pozwala na czyszczenie wszelkiego rodzaju powierzchni zaczynając od preparatów do kuchni i łazienki na preparatach do podłóg, kanalizacji i odkamieniania kończąc. Każda profesjonalna firma sprzątająca doskonale orientuje się na rynku eko – środków i posiada w swojej ofercie usługę ekologicznego sprzątania. Pracownicy takiej firmy doskonale wiedzą jak zadbać zarówno o czystość, wykonując sprzątanie  biur jak i o nasze zdrowie chroniąc przed szkodliwym działaniem detergentów.

Stosowanie ekologicznych środków czystości pozwala nam się czuć bezpiecznie i komfortowo, ponieważ wiemy, że sprzątanie nie zagraża nam ani naszym współpracownikom. Wybór ekologicznej wersji sprzątania może okazać się bardziej ekonomiczny, ponieważ niewielkim nakładem środków chronimy nie tylko siebie, naszych współpracowników ale również środowisko naturalne.

Jeżeli szukasz firmy sprzątające, która wykona usługę przy użyciu ekologicznej chemii, zobacz listę miast poniżej.

 

Przykładowa kalkulacja porównująca ekologiczne i standardowe sprzątanie biura.

  powierzchnia biura
100 m2 500 m2 1 800 m2
standardowe
sprzątanie
500 zł 1200 zł 3600 zł
ekologiczne
sprzątanie
580 zł 1340 zł 3850 zł

podane ceny są cenami netto

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

lista aktualności