Porady o sprzątaniu

Ważne obszary na liście kontrolnej do sprzątania biura

11-01-2018

Kiedy jesteś zajęty rozwijaniem biznesu, kontaktami z klientem, zarządzaniem personelem, to ostatnią rzeczą o którą powinieneś się martwić jest porządek w biurze. Właśnie do tego potrzebna jest odpowiednia firma sprzątająca! Zanim jednak wynajmiesz taką firmę upewnij się, że masz przygotowaną listę kontrolną, tak żeby serwis sprzątający dokładnie wiedział czego od nich oczekujesz i jakie obowiązki będą musieli wykonywać, aby wypełnić warunki umowy.

Duże profesjonalne firmy sprzątające posiadają szeroki zakres usług, posiadają bardziej zaawansowany technologicznie sprzęt, więcej wysoko wykwalifikowanych pracowników a także większe doświadczenie w czyszczeniu powierzchni biurowych. Profesjonalna firma sprzątająca może również zaoferować szereg usług dodatkowych od mycia okien, czyszczenia i konserwacji parkingu do prania wykładzin. Dodatkowo, jeśli nie będziesz zadowolony z pracy konkretnego pracownika, z łatwością zostanie on podmieniony na innego.

Poniżej znajdziesz nasze rady odnośnie utrzymania czystości w najważniejszych miejscach Twojego biura.

Jeżeli nie masz czasu na sprawdzanie ofert firm sprzątających, skorzystaj z naszej platformy. Znajdziemy idealnego wykonawcę do Twojego biura oraz zadbamy o odpowiednią realizację umowy.

WYŚLIJ ZAPYTANIE NA SPRZĄTANIE BIURA

Sprzątanie Recepcji

Jest to pierwsze miejsce w Twoim biurze, które zobaczy Twój klient. Z tego powodu, ta część biura wymaga więcej uwagi, niż tylko zwykłe codzienne odkurzanie. Jeśli na podłodze znajduje się wykładzina, to powinna być regularnie prana, aby zapobiec zbyt dużemu zabrudzeniu. Jeśli na podłodze nie ma wykładziny nie oznacza to mniej pracy, wręcz przeciwnie, taką podłogę również należy regularnie czyścić aby zapobiec efektowi zmatowienia. Wszystkie śmieci powinny być wyrzucane na bieżąco, a wszystkie powierzchnie regularnie czyszczone. Okna powinny być czyste zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz, pajęczyny regularnie usuwane z narożników i sufitu. Nie należy zapominać o klamkach i włącznikach do światła.

Przeczytaj również: Jak często sprzątać biuro? Częstotliwość dla poszczególnych czynności.

Sprzątanie Łazienki

Łazienki powinny być czyszczone przynajmniej raz dziennie. Czyszczenie powinno obejmować umywalki, podłogi, muszle klozetowe i pisuary. Należy również regularnie uzupełniać środki do odkażania rąk i ręczniki papierowe. Kosze na śmieci wymagają cyklicznego opróżniania. Nie wolno zapominać o czyszczeniu luster, suszarek do rąk, włączników do światła i drzwiach. Odświeżacze powietrza to niezbędnik każdej łazienki.

 

 KUCHNIA 

 TOALETY 

CODZIENNIE

 

 

Odkurzanie i mycie podłóg

X

X

Opróżnianie koszy na śmieci i wymiana worków

X

X

Wycieranie biurek, stołów, krzeseł, lampek, szafek, telefonów, wyłączników

X

 

Mycie umywalki

X

X

Zbieranie brudnych naczyń, umycie w zmywarce oraz odłożenie na miejsce

X

 

Usuwanie odcisków palców na drzwiach i framugach

X

X

Czyszczenie tablic i usuwanie zużytego  papieru na flipchartach

 

 

Uzupełnianie środków higieny w dozownikach (mydło, ręczniki papierowe, papier toaletowy)

X

X

Czyszczenie luster u urządzeń sanitarnych

X

X

Czyszczenie toalet i pisuarów

X

X

RAZ W TYGODNIU

 

 

Usuwanie pajęczyn

X

X

Podlewanie kwiatów doniczkowych

X

X

Pełna LISTA KONTROLNA

Sprzątanie Kuchni

Wszystkie powierzchnie powinny być czyszczone. Na szczególną uwagę zasługują obszary, gdzie przygotowujemy jedzenie, powierzchnie grzewcze i zlewy. Nie powinny być pominięte również krzesła i stoły. Newralgicznym miejscem jest lodówka, która powinna być czyszczona z pozostawionych w niej resztek jedzenia.

Sprzątanie przestrzeni biurowej

Wszystkie pozostałe obszary powinny być odkurzane i czyszczone codziennie lub co dwa dni, w zależności od potrzeb. Częstotliwość określająca np. sprzątanie biur w Warszawie oraz innych prac może być określona w harmonogramie usługi. Ponadto Okna zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz także powinny być czyste.

Średnia ocena artykułu: 4.5 - 10 ocen

lista aktualności