Porady o sprzątaniu

Szukasz usługi sprzątania biura lub mieszkania? Tłumaczymy dlaczego OLX i Gumtree nie są najlepszym wyborem.

26-04-2018

„Pani do sprzątania chętnie posprząta mieszkanie” lub sprzątanie biur warszawa – takich ogłoszeń znajdziesz tysiące na popularnych serwisach, takich jak olx i gumetree. Jednak czy oferowane tam usługi zawsze będą na wysokim poziomie? Czy masz pewność, że osoba, którą wpuścisz do swojego biura lub mieszkania jest godna zaufania i zna się na swojej pracy?

Może lepiej poszukać fachowej pomocy sprzątającej na branżowym portalu? Ponieważ jeszcze wiele osób nie zdaje sobie sprawy, gdzie szukać firmy sprzątającej biura lub osoby do sprzątania mieszkania, mycia okien lub prania wykładzin, postanowiliśmy poniżej wykonać porównanie znalezienia wykonawcy sprzątania na olx, gumtree i hojoclean.pl.

Pomoc w sprzątaniu? Przeszukujemy OLX.pl i Gumetree

Wszyscy znamy takie popularne portale jak OLX.pl czy Gumetree. To jedne z pierwszych miejsc, gdzie się udamy, kiedy potrzebujemy pomocy fachowca. To portale ogłoszeniowe, które oferują różnorodny przekrój towarów i usług, a ogłoszenie na nich może wystawić każdy. To niestety poważna wada. Skoro ogłoszenie może dodać każdy, oznacza to, że wcale nie musi być specjalistą w swoim fachu. Nie każdy dodaje zdjęcie i dokładnie opisuje swoją firmę oraz przedstawia referencje.

sprzątanie gumtree

Przyjrzymy się najpierw Gumtree Polska, które chwali się aktualnie, że posiada w ofercie 556551 ogłoszeń (stan na 24.06.2018). Naprawdę można się w tym pogubić. Wpiszmy w wyszukiwarce internetowej frazę ‘sprzątanie Gumtree’, a zobaczymy tysiące wyników, które tak naprawdę nie mówią nam nic. Sam portal działa od 2000 roku i należy do sieci eBay. Znajdziemy tam ogłoszenia kupna, sprzedaży oraz oferty zatrudnienia i usług, w tym również oferty firm i osób, które zajmują się sprzątanie, mniej lub bardziej profesjonalnym.

sprzątanie olx

A co powiesz na sprzątanie w OLX.pl? To konkurent Gumetree, który dawniej działał pod szyldem Tablica.pl. Zasada jego działania jest podobna. Serwis ogłoszeniowy pozwala na zamieszczanie ogłoszeń o sprzedaży, chęci zakupu oraz oferty usług i zatrudnienia. Co łączy te portale? Na każdym z nich możemy ogłosić, że poszukujemy osoby i firmy do sprzątania biura lub domu. To portale, na których każdy może również umieścić swoją ofertę. Absolutnie każdy! Sprzedawca, kupujący, rekruter, profesjonalna firma, osoba, która chce dorobić do wypłaty… a to, mimo sporego potencjału, niesie też za sobą pewne wady. OLX.pl i Gumetree nie są serwisami specjalistycznymi, co oznacza, że w gąszczu różnych ogłoszeń, znajdziemy zarówno oferty firm nierzetelnych, niesprawdzonych, a nawet oszustów.

Kolejną wadą tych portali, kiedy szukamy pomocy sprzątającej, okazuje się brak wsparcia i zainteresowania klientem. Wszystkie oferty wyglądają podobnie. Dostajemy samą ofertę od osoby lub firmy sprzątającej, która nie jest w żadnym stopniu weryfikowana, a na koniec sami musimy prowadzić negocjacje i ustalać warunki współpracy. Nie wiemy czy dany wykonawca ma miesiąc, rok czy 10 lat doświadczenia. Nie mówiąc już o tym, że z każdym trzeba komunikować się osobno i nigdy tak naprawdę nie wiemy z kim rozmawiamy. Nie mamy ani pewności, co do jakości oferowanych usług, ani uczciwości naszego potencjalnego kontrahenta. Może więc lepszym rozwiązaniem będzie poszukać firmy sprzątającej na branżowych portalach?

Pomoc sprzątająca lub firma sprzątająca – zobaczmy www.hojoclean.pl

Wyobraź sobie jeden portal, który specjalizuje się tylko w usługach sprzątania – a tego właśnie szukasz, prawda? Nie ma na nim ani murarzy, ani dekarzy, ani mechaników samochodowych. Nie musimy przedzierać się przez setki różnych kategorii i miliony ofert, aby znaleźć to, co nas interesuje. Nikt nam przy tym nie napisze „sprzedam Opla za pół ceny”, nikt nie będzie oferował sprzętu RTV z Nigerii, wysyłanego po symbolicznej przedpłacie, nikt też nie będzie chciał darmowych próbek towarów.

HOJO Clean jest platformą do szybkiego zamówienia sprawdzonych, ubezpieczonych osób sprzątających oraz firm sprzątających w całej Polsce. Wystarczy poprzez wyszukiwarkę (screen poniżej) wybrać czy interesuję Cię usługą sprzątania biura czy sprzątania mieszkania a następnie zamówić odpowiedni pakiet. Co więcej jeżeli masz duże biuro lub potrzebujesz bardziej specjalistycznej usługi jak mycie okien czy pranie wykładzin, wystarczy, że wyślesz formularz. HOJO Clean opierając się na bazie zweryfikowanych partnerów, wybierze Ci wykonawcę, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Tutaj możesz zobaczyć usługi i wysłać zgłoszenie

 

sprzątanie


Dużym plusem HOJO Clean jest mnogość usług, które są dostosowane zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Masz następujący wybór:

  • sprzątanie mieszkania - pakiety godzin do zamówienia
  • sprzątanie biura do 200m2 - gotowe pakiety do zamówienia
  • sprzątanie biura powyżej 200m2
  • sprzątanie mieszkania regularne
  • usługi specjalistyczne - mycie okien, pranie wykładzin, sprzątanie po remoncie, mycie alpinistyczne, itd.

Wystarczy zamówić usługę lub wysłać zapytanie i  czekać na kontakt w celu omówienia szczegółów.
 

Chcesz poczytać więcej? Wybierz poniżej.

 

Dodatkowo każdy wykonawca współpracujący z platformą jest weryfikowany pod kątem swojego doświadczenia, umiejętności oraz zakresu świadczonych prac.  Serwis oferuje również wyposarzenie wykonawcy w profesjonalny sprzęt i środki czystości.

profil firmy sprzątającej

Mam nadzieję, że teraz już wiesz jaka jest różnica między znalezieniem wykonawcy sprzątania w serwisie ogłoszeniowym i dedykowaną czystości platformą.

lista aktualności