Porady o sprzątaniu

Porównanie odkurzaczy bezprzewodowych 2018 Philips Bosch Electrolux

26-07-2018
Porównanie odkurzaczy bezprzewodowych
fot. unsplash.com

Bezprzewodowe odkurzacze zapewniają zupełnie nowy poziom swobody podczas sprzątania mieszkania. Są o wiele łatwiejsze w użyciu również na schodach i w samochodach, a ich niewielka waga pozwala na bezproblemowe przenoszenie i użytkowanie nawet przez dzieci. Z drugiej strony nie są tak silne jak ich tradycyjne odpowiedniki, chociaż najnowsze modele mogą dorównywać im mocą. Przyjrzyj się trzem popularnym modelom odkurzaczy bezprzewodowym i sprawdź, czy są dobrą opcją dla Ciebie.

Który odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Istnieje kilka rodzajów odkurzaczy bezprzewodowych na rynku. Do tych najpopularniejszych należą:

Odkurzacze pionowe
Odkurzacze pionowe są łatwe w użyciu i kontrolowaniu, można bez trudu znaleźć dla nich miejsce w szafie lub garderobie. Są bardzo skuteczne jeśli chodzi o czyszczenie dywanów w domu dzięki szczotce, która usuwa brud w trudno dostępnych miejscach.

Odkurzacze cylindryczne
Odkurzacze cylindryczne mają tendencję do przypominania bardziej tradycyjnej wersji i są zazwyczaj tańsze niż ich pionowe odpowiedniki. Są również lżejsze i zajmują mniej miejsca. Odkurzacze cylindryczne są szczególnie przydatne do czyszczenia schodów, tapicerki i niewielkich przestrzeni.

Potrzebujesz usługi sprzątania biura lub sprzątania mieszkania? Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

Odkurzacze z workiem
Modele te mają worek na brud wewnątrz obudowy. Są bardziej higieniczne, ponieważ wszystkie zanieczyszczenia znajdują się w szczelnej torbie, co jest szczególnie przydatne dla osób cierpiących na astmę lub mających alergie. Ciągła wymiana worków wiąże się jednak z większymi kosztami, a w miarę napełniania torby zauważalny jest spadek wydajności ssania.

Odkurzacze bezworkowe
Odkurzacze bez worka mają tendencję do działania albo poprzez umieszczenie filtra w pojemniku na kurz w celu zatrzymania brudu, albo poprzez działanie cyklonowe w celu oddzielenia pyłu od powietrza i uwięzienia go wewnątrz pojemnika. Generują mniej kosztów, jednak ich opróżnianie może wiązać się z powstawaniem drobnego bałaganu.

Kupując bezprzewodowy odkurzacz, sprawdź również działanie na baterii, ponieważ może się ona znacznie różnić. Niskiej jakości modele mogą pracować tylko przez 10 minut, podczas gdy inne zapewniają ponad godzinne sprzątanie. Czas ładowania w stacji dokującej może być równie zmienny - niektóre są gotowe do działania na pełnym naładowaniu w ciągu kilku godzin, podczas gdy inne potrzebują ich natomiast aż 15.

Zobacz również: Sprzątanie po remoncie - jak to ogarnąć?

Porównanie odkurzaczy bezprzewodowych

 

Philips PowerPro Duo

Bosch Athlet Ultimate

Electrolux Ergorapido

Czas pracy

60 minut

75 minut

15-35 minut

Czas ładowania

5 godzin

6 godzin

3,5 godziny

Pojemność pojemnika na kurz

0,6 l

0,5 l

0,5 l

Poziom hałasu

83 dB

85 dB

79 dB

Waga

3,2 kg

3,8 kg

3,1 kg

Napięcie

25,2 V

32,4 V

18 V

Rodzaj baterii

Li-ion

Li-ion

Li-ion

Cena

Ok. 700 zł

ok. 2000 zł

ok. 650 zł

 

Odkurzacz bezprzewodowy Philips Anti Allergen PowerPro Duo

odkurzacz philips powerpro duoTen lekki, pionowy odkurzacz bezprzewodowy wyposażony jest w odłączaną sekcję podręczną, co znacznie ułatwia czyszczenie tapicerek czy schodów i umożliwia sięgnięcie do trudno dostępnych miejsc. Posiada liczne dodatki, takie jak zestaw wymiennych dysz, szczotkę „dwa w jednym”, czy końcówkę do ciasnych przestrzeni. Wszystkie z nich można szybko założyć i schować w samym urządzeniu. Trzeba jednak dodać, że urządzenie pracuje dość głośno i nie radzi sobie perfekcyjnie na dywanach. Czas działania wynosi 40 minut, a ładowanie trwa 5 godzin.

Odkurzacz bezprzewodowy Bosch Athlet Ultimate

odkurzacz Bosch Athlet UltimateJest to jeden z droższych modeli dostępnych na rynku, jednak jego wyższa cena ma wpływ na funkcjonalność i jakość wykonania. Ten odkurzacz bezprzewodowy boscha świetnie spisuje się na twardych powierzchniach, a także łatwo i szybko usuwa brud, gruz i sierść zwierząt. Ma świetny filtr dla alergików i posiada dość obszerny pojemnik na kurz, dzięki czemu nie trzeba wymieniać go aż tak często. Niestety jest głośny, ciężki, a wyciągnięcie z niego odłączanego urządzenia wymaga czasu. Imponujące jest jednak to, że bateria w tym modelu wytrzymuje ponad godzinę na twardych podłogach, a czas pełnego naładowania wynosi 6 godzin.

Odkurzacz bezprzewodowy Electrolux Ergorapido

odkurzacz Electrolux ErgorapidoTen model to doskonały, lekki odkurzacz bezprzewodowy „dwa w jednym”. Świetnie nadaje się do podłóg drewnianych i wykładzin. Również posiada wyjmowane osobne urządzenie, którym można posprzątać mniejsze zabrudzenia np. między fałdami materiału na kanapach. Zawiera kilka dodatkowych gadżetów, w tym zestaw najpraktyczniejszych szczotek. Wielkim atutem jest to, że posiada filtr, który można samemu wyczyścić i wykorzystać ponownie. Jest to też najtańszy odkurzacz bezprzewodowy z tej listy, więc z niektórymi zanieczyszczeniami może radzić sobie wolniej. Czas działania to niestety tylko 15-35 minut, a ładowanie trwa 3,5 godziny.

Średnia ocena artykułu: 4.8 - 3 oceny

lista aktualności