Mycie samochodu przy pomocy pary

Zaktualizowno 27-01-2012

Jeżeli obawiamy się o karoserie swojego auta warto wypróbować parę. Myjnia parowa stacjonarna lub mobilna to nowość na polskim rynku. W ostatnim czasie powstaje coraz więcej punktów z takimi usługami. Czy jednak mycie parą jest skuteczne? Okazuje się, że tak. Bardzo wysoka temperatura oraz odpowiednie ciśnienie pary umożliwiają usunięcie z mytych powierzchni nawet najtrudniejszych zabrudzeń w postaci: błota, piasku, smaru, smoły, żywic, owadów, tłuszczu oraz wielu innych trudnych zabrudzeń.

Poza tym element ekologiczny jest bardzo istotny. Podczas mycia parą nie są generowane ścieki, samochód można umyć praktycznie w każdym miejscu. Oszczędza się także zużycie wody. System parowy pozwala, aby samochód został wyczyszczony nie wyobrażalną do tej pory ilością wody która stanowi ok. 2 do 5 litrów. Do uzupełnienia procesów mycia używa się także biodegradowalnych kosmetyków samochodowych choć można także spotkać myjnie parowe, w których są stosowane chemiczne środki.

Tak czy inaczej z pewnością myjnia parowa jest nowym sposobem na ekologiczne umycie auta i to z zachowaniem formuły bezdotykowej (pracownik szmatką przeciera z karoserii jedynie nadmiar pary). Warto spróbować, aby wyrobić sobie zdanie na ten temat.

lista aktualności