Najczęściej popełniane błędy przy myciu okien. Mycie okien, sprzątanie biur.

Zaktualizowno 19-04-2013

No cóż, w praktyce okazuje się, że mycie okien to nie jest taka prosta sprawa. Wygodnie więc i praktyczniej jest wynająć fachowca, który profesjonalnie zajmie się tym tematem. Nasz serwis hojo.pl jest najlepszym miejscem do znalezienia odpowiedniej firmy do mycia okien i sprzątania w mieszkaniu lub domu.

Zdaniem fachowców podstawą właściwej pielęgnacji stolarki okiennej to odpowiednie dobrane środki do mycia. W praktyce jednak wiele osób czyści profile z PCW popularnymi środkami stosowanymi np. do glazury łazienkowej (takimi jak mleczka o zasadowym PH itp.). Pozwalają one szybko wyczyścić profil, ale jednocześnie poważnie uszkadzają powłokę antykorozyjną okucia.

Do czyszczenia okien nie można stosować środków agresywnych (zasadowych lub kwasowych), a tylko produkty o neutralnym PH, nierysujące powierzchni. Na rynku dostępne są specjalne mleczka przeznaczone do pielęgnacji profili, a także środki do konserwacji okien drewnianych, które mają neutralne PH. Produkty te nie tylko skutecznie czyszczą, ale dodatkowo pozostawiają na oknie ochronną powłokę, utrudniającą ponowne zabrudzenie powierzchni – twierdzą producenci okien. I mają rację.

Według badań Polacy (ok. 80 procent badanych) myjąc okna najczęściej sięgają po najprostsze i łatwo dostępne na rynku środki do mycia szyb. Popularne są także papierowe ręczniki, specjalne ściereczki do polerowania czy płyn do mycia naczyń. Warto także skorzystać z domowych i ekologicznych sposobów mycia okien. Pamiętajmy, właściwa pielęgnacja okien to gwarancja ich długowieczności.

Zanim zabierzecie się do mycia okien, sprawdźcie jakimi środkami czystości dysponujecie. Warto kupić profesjonalną chemię do mycia okien, mając gwarancję, że wasze okna pozostaną piękne przez kolejne lata.

lista aktualności