Ekologiczne czyściki. Ekologiczne sprzątanie mieszkań. Ekologiczne środki czystości. Soluvert. Starwax.

Zaktualizowno 01-08-2011

Podczas sprzątania najlepiej jest używać odpowiednich szmatek i czyścików. Bardzo praktyczne i wygodne są ściereczki z mikrofibry. Używając ich nie trzeba przy tym korzystać już z żadnych środków czyszczących, wystarczy jedynie woda, nawet zimna. Szmatki z mikrofibry mają właściwości antystatyczne, służą do usuwania kurzu, brudu, a nawet tłustych plam. Na rynku są dostępne w różnych zestawach, takich jak np.:

  • zestaw kuchenny - dwa czyściki. Można nimi posprzątać zlew, kuchenkę, blaty i wszelkie inne powierzchnie w kuchni,
  • zestaw łazienkowy - rękawica i czyścik do mycia kafelków, wanny, brodzika, umywalki, kabiny prysznicowej i innych powierzchni łazienkowych.

Oczywiście, używając takich zestawów można także zastosować kilka domowych, ekologicznych sposobów na usunięcie trudniejszego zabrudzenia. Na przykład osady kamienne można potraktować sokiem z cytryny lub szarym mydłem. Efekt murowany.

Generalnie warto korzystać z ekologicznych środków czyszczących, które ulegają biodegradacji i nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego. Są produkowane na bazie naturalnych, odnawialnych surowców roślinnych oraz bezpiecznych surowców mineralnych. Takie środki są szczególnie polecane dla alergików, nie zawierają bowiem substancji uczulających.

lista aktualności