Porady o sprzątaniu

Sprzątanie mieszkań. Jak się ubrać do sprzątania?

10-06-2011

Czasy, w których do sprzątania ubieraliśmy stare i podarte ciuchy już dawno minął. Oczywiście, nie będziemy mieć problemu z ubiorem do sprzątania jeśli tę usługę zlecimy profesjonalnej firmie sprzątającej. W takiej sytuacji możemy spokojnie oddać się zakupom w najbliższej galerii handlowej, a gdy wrócimy do domu z nowymi ubraniami nasz dom lub mieszkanie będzie lśniło od czystości. W bardzo prosty i szybki sposób można znaleźć odpowiednią firmę sprzątająca dzięki naszemu serwisowi HOJO.PL.

Są jednak tacy, którzy uwielbiają sprzątać samemu gdyż twierdzą, że nikt tak dobrze, jak oni sami nie posprzątają im mieszkania. W tej sytuacji strój w jakim będziemy sprzątać nie jest obojętny. Mężczyźni powinni ubrać się wygodne luźne ubranie ( może być stare ale schludne, czyste i nie podarte), na ręce założyć silikonowe rękawiczki (można wcześniej ręce posmarować tłustym kremem), zdjąć zegarek, obrączkę (żonaci). Możemy puścić sobie ulubioną płytę cd i do dzieła. Dokładnie i starannie.

Trochę więcej zamieszania jest ze strojem dla kobiet. Włosy najlepiej zakryć cienką, kretonową chusteczką, twarz posmarować tłustym kremem (zabezpieczenie skóry przed kurzem), na ręce oczywiście rękawiczki (silikonowe lub bawełniane), dłonie wcześniej powinno się posmarować kremem a paznokcie zabezpieczyć mydłem). Ubranie, wygodne – może być fartuch lub długa bluza i np. legginsy. Na nogi obuwie, które się nie ślizga. No i pamiętajmy, aby wszystko było kolorowe i czyste rzecz jasna. Dobre samopoczucie podczas sprzątania to naprawdę rzecz święta.

Nieobojętny jest strój, w jakim przystępujemy do działania. Włosy zakrywamy cienką, kretonową chusteczką (pod nylonową głowa się poci). Twarz pokrywamy tłustym kremem, który zabezpieczy skórę przed kurzem, na rękach - bawełniane rękawiczki (dłonie uprzednio nasmarowane silikonowym kremem, paznokcie zabezpieczone mydłem); na nogach - wygodne pantofle, na płaskim obcasie (np. stare tenisówki), pozwalające swobodnie wchodzić na drabinkę czy parapet bez obawy pośliźnięcia się i stracenia równowagi.

Obszerny fartuch z kieszeniami czy długa bluza i stare, wygodne spodnie - oto nasz strój na tego rodzaju "okazje". Nie musi to być zbieranina szaroburych staroci. Kolorowe, bawełniane wdzianko i barwna chusteczka zapewnią nam lepsze samopoczucie w tym trudnym dniu.

lista aktualności