Glinka Ghassoul - kosmetyka twarzy.

Zaktualizowno 10-09-2012

Unikalnym ich składnikiem jest glinka Ghassoul – jeden z najstarszych kosmetyków naturalnych na świecie. Glinka Ghassoul wywodzi się od arabskiego „ghassala" czyli „myć". Jest to glinka w 100 proc. naturalna, która pochodzi z jedynych znanych na świecie marokańskich złóż, położonych w dolinie Moulouya, na skraju średniego Atlasu, ok. 200 km od miasta Fès. Od lat 50. wydobywa ją Societé du Ghassoul - marokańskiego potentat glinkowy.

Glinka pochodząca z Societé du Ghassoul posiada ekologiczny certyfikat Ecocert, jest również dostępna w Polsce. Jest sprzedawana u nas w postaci sypkiej (w Maroku również w postaci plakietek o nazwie „M'siek") - np. w mydlarniach i internetowych sklepach z kosmetykami naturalnymi.
Glinka Ghassoul jest unikalnym składnikiem wielu peelingów, maseczek do twarzy i ciała oraz różnego rodzaju mydeł. Wykazuje przede wszystkim właściwości myjące i absorbujące, dlatego też znalazła ona szereg zastosowań nie tylko w popularnej kosmetyce, ale również w przypadku leczenia dotkliwych zmian trądzikowych.

Glinka działa jak bibuła. Po wymieszaniu z wodą, tworzy kleistą masę, bardzo lekko pieniącą się. Masę tę możemy użyć zamiast szamponu (nakładamy ją na skórę głowy i włosy, dokładnie rozprowadzamy, masujemy przez kilka minut, a następnie zmywamy - po takim umyciu włosy są sprężyste i lśniące) lub jako maseczkę/okład na twarz i ciało o działaniu oczyszczającym (masę nakładamy, odczekujemy 15 minut i dokładnie zmywamy - glinka oczyszcza nam skórę z martwych komórek naskórka, skóra staje się gładka).

Warto dodać, iż pochodząca z Maroka glinka, stosowana jest przez tamtejsze kobiety do pielęgnacji całego ciała, nie tylko pod postacią mydła, ale także w charakterze szamponu do włosów, maseczek do ciała czy preparatu odpowiedniego do masażu.

lista aktualności