Jak zlikwidować brzydkie zapachy w domu? Pochłaniacz zapachów Soluvert Starwax. Sklep internetowy. Ekologiczne środki czystości.

Zaktualizowno 14-07-2011

Utrzymujący się przykry zapach w domu naprawdę nie jest błahą sprawą. Powinniśmy poszukać przyczyny tego zjawiska i jak najszybciej pozbyć się tego nieproszonego gościa. Czasami wystarczy przestrzegać bardzo prostych zasad – regularnego wietrzenia pomieszczeń, sprzątania i odkurzania a w kuchni ograniczenia gotowania potraw z produktów, które pozostawiają po sobie nieprzyjemny zapach.

Jest także kilka bardzo prostych sposobów na zlikwidowanie nieprzyjemnych zapachów np.:

  • w kuchni możemy je zlikwidować poprzez prażenie na patelni kilkunastu ziaren prawdziwej lub zbożowej kawy;
  • zapach gotowanej kapusty i kalafiora można pozbyć się wrzucając podczas ich gotowania skórki chleba razowego,
  • zapach śledzi i pozostałych ryb można usunąć mocząc je w wodzie z sola lub w fusach kawy czy też herbaty,
  • natomiast zapach smażonej ryby uczynimy mniej intensywny gdy do oleju dodamy parę kropel cytryny lub włożymy obrany i pokrojony ziemniak,
  • uciążliwy zapach dymu tytoniowego w pokoju można usunąć zapalając kilka świec lub stawiając w pokoju talerzyk z kilkoma kroplami olejku eukaliptusowego do wyparowania,
  • nieprzyjemnego zapachu wydobywający się z naczyń, które długo nie były używane można pozbyć się wyparzając je wodą z dodatkiem popiołu drzewnego.

Warto jednak pamiętać, że najlepszym sposobem na utrzymanie świeżego powietrza w domu jest po prostu czystość: sprzątanie, wietrzenie, odkurzanie, mycie podłóg, nawilżanie powietrza to tylko podstawowe elementy, o których zawsze warto pamiętać.

>>> Zamów pochłaniacz zapachów jednym kliknięciem myszki!

lista aktualności