Wiosenne sprzątanie antyalergiczne, ekologiczne sprzątanie, wiosenne porządki

Zaktualizowno 09-03-2012

Gruntowne sprzątanie domu lub mieszkania ma swoje wielkie zalety. To nie tylko fakt, że jest to niezłą okazja do drobiazgowego wysprzątania domu od piwnicy aż po strych, ale także jest to okazja do wyśledzenia i pozbycia się wszelkich pleśni i roztoczy przyczyniających się do nasilenia alergii.

Oczywiście najlepiej jest wynająć profesjonalną firmę sprzątająca, która szybko i dokładnie zrealizuje nasz plan sprzątania. Serwis HOJO.PL może w wyborze takiej firmy pomóc. Warto więc skorzystać – szybko i wygodnie.

Pamiętajmy, że roztocza są wszędzie. Bardzo chętnie i szybko rozwijają się w kurzu i w środowisku wilgotnym i ciepłym. Często są alerganami także z tego powodu gruntowne sprzątanie jest zawsze na miejscu. Oczywiście, całkowicie nie można ich wyeliminować, ale dzięki regularnemu sprzątaniu ich liczbę można znacznie ograniczyć.

Gruntowne sprzątanie warto jest robić przynajmniej dwa razy w roku – na wiosnę i na jesień. Jeśli dom sprzątamy codziennie albo co tydzień, wielkie sprzątanie co sześć miesięcy wystarczy. Natomiast w zaśmieconym pokoju nastolatka warto gruntowne sprzątanie robić co 3 miesiące.

Pamiętajmy także o usunięciu przy tej okazji zbędnych przedmiotów. Zdaniem alergologów pomieszczeniem najzdrowszym dla osoby uczulonej jest takie pomieszczenie, które zawiera tak mało przedmiotów, jak to tylko jest możliwe. Dużą zaletą gruntownego sprzątania jest także fakt, iż podczas niego można porządnie pozamiatać wszystkie zakątki, o których zapominamy w sprzątaniu cotygodniowym.

Jeżeli nie chcesz sam/a sprzątać, giełda usług sprzątania HOJO.PL wyręczy Cię w tym. Zadzwoń: 0 801 56 46 56.

lista aktualności