Sprzątanie mieszkań. Fugi – kłopot z głowy. Firma sprzątająca.

Zaktualizowno 08-06-2011

Potrzebna będzie stara szczoteczka do zębów lub nawet kilka. Na początku wykorzystamy ocet. Przygotowujemy roztwór w proporcjach: jedna część octu na dwie części wody i do dzieła – czyścimy fugi. Możemy wzmocnić działanie octu sodą. W takim przypadku przyrządzamy pewnego rodzaju papkę: dwie części wody, jedna część octu i taka sama ilość sody. Papkę nakładamy na fugi, czekamy kilka minut i znanym już sposobem szorujemy.

Innym niezłym środkiem do czyszczenia fug jest proszek do pieczenia. Nanosimy go na brudne fugi i pozostawiamy na co najmniej 20 minut, żeby proszek zdążył się "wgryźć". Po tym czasie ścieramy proszek wilgotną ściereczką, po czym zmywamy całe kafelki.

Możemy także skorzystać z pasty do zębów. Sposób czyszczenia podobny jak w przypadku proszku do pieczenia tylko nie odczekujemy już, a od razu czyścimy fugi. Płyn do mycia naczyń też jest w tym celu niezłym wyjściem. Na koniec zawsze wszystko myjemy wodą i wycieramy fugi do sucha.

Jeśli chcemy trochę wybielić fugi możemy zastosować sok z cytryny jako wybielacza. nakładamy go na fugi i odczekujemy kilka minut, dalej szorujemy szczoteczką po czym tradycyjnie spłukujemy wszystko wodą. Pamiętajmy także przy tych wszystkich czynnościach aby nie uszkodzić fug czyli generalnie szorujemy szczoteczką, ale nie dłubiemy ani nie rysujemy fug ostrymi przedmiotami.

lista aktualności