Eleganckie mydło marsylskie. Sprzątanie mieszkań Warszawa. Ekologiczne sprzątanie mieszkań Warszawa. Soluvert.

Zaktualizowno 08-07-2011

Mydło marsylskie produkowane jest od ponad tysiąca lat na południowym wybrzeżu Francji. Swoją międzynarodową karierę rozpoczęło w XVII wieku, kiedy to podobno sam król Ludwik XIV polecił nazwać je od miasta, z którego się ono wywodzi.

Na początku produkowano je tylko z zawartością oleju palmowego lub oliwy z oliwek. Dzisiaj jednak można znaleźć mydło marsylskie z wieloma różnymi ekstraktami roślinnymi, np. z lawendą, rozmarynem, różą, fiołkiem, jaśminem, bazylią, drzewem herbacianym, cynamonem, wanilią , itp.

Do dzisiaj produkuje się je ręcznie. Sprzedawane jest w formie charakterystycznych kostek. Stosowane do mycia twarzy i ciała, bardzo dobrze oczyszcza skórę, nie wysuszając jej i nie powodując reakcji alergicznych (w przeciwieństwie do mydła przemysłowego). Mniej znane w Europie (a rozpowszechnione na Bliskim Wschodzie) zastosowanie tego mydła to skuteczne zwalczanie moli. Wystarczy położyć jedną kostkę na półkę z bielizną i po molach.

Obecnie mydło marsylskie jest bardzo popularne wśród ekologicznych kosmetyków. W 72 procentach składa się z naturalnych składników. Nie zawiera środków konserwujących, sztucznych barwników, substancji zapachowych czy składników pochodzenia zwierzęcego. Zawarte w nim oleje roślinne ulegają biodegradacji. Poza tym co bardzo ważne nie ma właściwości uczulających. Specjaliści polecają używać je do mycia twarzy i higieny intymnej. Pozostawia na skórze cieniutki filtr, który zapewnia optymalne natłuszczenie i nawilżenie skóry.

lista aktualności