Mycie samochodów

Zaktualizowno 15-05-2011

Auta można myć samemu lub w myjni. Do wyboru mamy myjnie automatyczne, bezdotykowe, samobsługowe i ostatnio modne myjnie parowe. Na mechanicznych myjniach klientom oferowane są usługi skumulowane w zestawach, od pięciu do nawet dziesięciu. Kierowca wybierając odpowiedni zestaw decyduje się, czy mycie, które wykona maszyna będzie jedynie podstawowym usunięciem wierzchniej warstwy brudu, czy też bardziej wnikliwym z aktywną pianą oraz woskiem.

W myjni bezdotykowej stosuje się jak sama nazwa wskazuje bezdotykowy system mycia pojazdów oparty na technologii proszkowej. W czasie tego cyklu mycia woda zmiękczona i podgrzana do temperatury 60 °C zostaje zmieszana z proszkiem z tzw. mikrogranulkami i pod wysokim ciśnieniem kierowana jest na mytą powierzchnię karoserii. Połączenie działania chemicznego, mechanicznego z temperaturą i wysokim ciśnieniem daje doskonały efekt mycia „bez zarysowań". Podobna zasada obowiązuje na myjniach samoobsługowych. W nich sami operujemy szczotką myjąc i spłukując auto.

Myjnie parowe to nowa alternatywa dla tradycyjnych myjni wodnych. Proces mycia polega na czyszczeniu samochodów suchą parą pod wysokim ciśnieniem. Podczas mycia nie są generowane ścieki, nie potrzebujemy żadnych pozwoleń, jesteśmy mobilni, oszczędzamy wodę i jesteśmy ekologiczni. Dużą zaletą tego typu myjni jest możliwość pracy w bardzo dobrych lokalizacjach, takich, jak parkingi przy supermarketach czy centrach handlowych.

lista aktualności