Porady o sprzątaniu

Naturalne środki czystości, które mamy na wyciągnięcie ręki

17-05-2011
Zabrakło Ci środków do sprzątania, trzeba szybko coś wyczyścić, zaraz przyjdą goście a Ty zauważyłeś/aś wielką plamę na dywanie. Co robić? Nie martw się. Wystarczy rozejrzeć się wokół. Na wyciągnięcie ręki mamy wiele naturalnych środków czystości.
więcej

Mycie okien. Sprzątanie mieszkań

16-05-2011
Ktoś kto sam mył okna wie ile ta operacja wymaga wysiłku. Nie wystarczy przecież przeciągnąć ściereczką po szybie i cieszyć się czystością. W mycie okna trzeba włożyć dużo siły, bo inaczej pozostaną na nim nieestetyczne ślady, całe mycie pójdzie na marne.
więcej

Mycie samochodów

15-05-2011
Niektórzy twierdzą – pokaż mi swój samochód a powiem Ci kim jesteś. Bynajmniej nie chodzi tylko o markę, ale także o czystość Twojego auta. Brudny samochód to tak, jak brudne buty – wygląda nieeleagncko.
więcej

Sprzątanie mieszkań. Co czyha w zakamarkach Twojego mieszkania?

14-05-2011
Tak to już jest, że w naszych mieszkaniach i domach żyją z nami nieproszeni goście. Mikrobów nie da się wyeliminować z naszego otoczenia. Dom nigdy nie będzie sterylny. Nie trzeba się jednak martwić. Przed bakteriami chroni nas układ odpornościowy.
więcej

Sprzątanie mieszkań, a alergia

13-05-2011
Niektórzy nawet nie przypuszczają, że pewne dolegliwości typu wysypka, katar, łzawienie oczu, duszności mogą być spowodowane złym sprzątaniem. Najwięcej wysiłku w utrzymanie czystości wkładają alergicy.
więcej

Czyszczenie okien - środki

12-05-2011
Szacuje się, że myjąc okna ponad 80 procent Polaków wybiera dostępne na rynku środki do mycia szyb. Popularne są także papierowe ręczniki, specjalne ściereczki do polerowania oraz amatorski sprzęt do mycia okien.
więcej

Pranie dywanów. Co czyha w Twoich dywanach?

11-05-2011
Najbardziej znanym mieszkańcem naszych dywanów są roztocza. Żyją one wśród nas. W małej ilości kurzu (łyżeczka) zmieściłoby się ich nawet 1000 a co dopiero na naszym reprezentacyjnym dywanie w salonie. Dlatego też nie należy rezygnować z walki z nimi.
więcej

Sprzątanie mieszkań i domów

10-05-2011
Mogłoby się wydawać, że sprzątanie to łatwa rzecz. Nic bardziej mylnego. Bałagan robi się niepostrzeżenie, kurz jest wszędzie, okna brudzą się szybko, a na dywanie pojawiają się plamy. Co teraz? Sprzątać samemu czy zlecić usługę profesjonalnej firmie?
więcej
1  «««  29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37  »»»  37